Inwestuj świadomie na rynku uranu

Uran – chwilowa moda, czy długoterminowy trend? 

Rynek uranu gorący temat dla inwestorów indywidualnych. Ma to związek nie tylko ze zmiennością i dynamiką wzrostów w branży, ale również bardzo aktualnym w dzisiejszym świecie tematem dekarbonizacji, który rodzi nowe perspektywy dla wykorzystania tego pierwiastka w branży energetyki jądrowej, która z kolei stanowić może ważne uzupełnienie dla OZE.

NIESTETY BRAKUJE RZETELNYCH INFORMACJI

Dlatego wraz z Michałem Wosikiem – profesjonalnym inwestorem na rynku Uranu, przygotowaliśmy dla Ciebie kompendium wiedzy, dzięki któremu poznasz rynek uranu, jego charakterystykę, perspektywy oraz możliwości inwestycyjne.

I co najlepsze: ZUPEŁNIE BEZPŁATNIE

 

Uran rozpoczął trend wzrostwy w 2019 roku. Poprzednia hossa doprowadziła do cen ponad 150 USD/Lbs! Jak na tym skorzystać?

Fundamenty sektora uranowego

Charakterystyka i opis funduszy, ETF oraz spółek

Zagrożenia i szanse uranu oraz spółek z tego sektora

Bieżąca analiza i okazje

Jeśli posiadasz już konto na portalu squaber.com, zaloguj się i korzystaj z dostępnych materiałów od razu

Jeżeli jeszcze się nie rejestrowałeś, zrób to teraz i uzyskaj dostęp do bazy wiedzy na temat uranu.

Kim są prowadzący?

Michał Wosik oraz Marcin Tuszkiewicz podczas rozmowy o Milkshake Theory oraz perspektywach dla rynku Uranu podczas Squaber InvestDay 2022. 

Michał Wosik

Inwestor profesjonalny

Absolwent Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie na kierunku Finanse i Bankowość.

Przez pierwsze lata kariery zawodowej związany z Bankiem Pekao S.A. oraz BGK.
Z sektora finansowego przeszedł do grupy Polcom gdzie pełnił rolę członka zarządu i CFO. Obecnie zasiada na stanowisku zarządczym w prywatnej fundacji rodzinnej oraz występuję w roli anioła biznesu na polskim rynku start-upów.

Na rynku kapitałowym obecny od ponad 15 lat. Rynkiem uranu zainteresował się głębiej w 2019 roku.

 

Marcin Tuszkiewicz

Inwestor, trader, CEO Squaber.com

Aktywny inwestor od 2008r., współzałożyciel oraz CEO innowacyjnej aplikacji dla inwestorów giełdowych Squaber.com. Z wykształcenia analityk finansowy, w 2009 roku założył i przez lata prowadził pierwsze koło naukowe dotyczące rynku walutowego – KN Forex. Bezpośrednio po studiach prowadził zajęcia z zarządzania portfelem inwestycyjnym na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach, z którym wciąż związany jest naukowo. W swoich inwestycjach wykorzystuje połączenie analizy fundamentalnej z techniczną.

Nie znajdziesz w polskim internecie drugiego tak wartościowego materiału dotyczącego rynku uranu w kontekście inwestycyjnym

Czego się dowiesz?

Aż 6 materiałów wideo dostępnych od razu po darmowej rejestracji. Poniżej tematy i poruszane kwestie podczas poszczególnych spotkań

1. Rynek Uranu - chwilowa moda, czy długoterminowy trend?

Rynek uranu rozgrzewa w ostatnich miesiącach ze względu nie tylko na dynamikę wzrostów, ale także dzięki coraz głośniejszym zastosowaniu technologii modułowych elektrowni jądrowych także i w Polsce. Czy najbliższe lata pozwolą na zarabianiu na tym rynku, czy jednak jest to tylko chwilowa moda? Jakie fakty stoją za rynkiem, a jakie zagrożenia mogą stanąć na drodze rozwoju tej technologii

2. Rynek Uranu. Odpowiedzi na pytania

Ze względu na liczne pytania oraz nieprawdziwe informacje pojawiające się w mediach, Michał zdecydował się poprowadzić drugie spotkanie na temat rynku uranu.

3. Uran, kolejna okazja? Przedstawienie spółek uranowych

Ze względu na liczne pytania oraz nieprawdziwe informacje pojawiające się w mediach, Michał zdecydował się poprowadzić trzecie spotkanie na temat rynku uranu. Rynek uranu rozgrzewa w ostatnich miesiącach ze względu nie tylko na dynamikę wzrostów, ale także dzięki coraz głośniejszym zastosowaniu technologii modułowych elektrowni jądrowych także i w Polsce. Czy najbliższe lata pozwolą na zarabianiu na tym rynku, czy jednak jest to tylko chwilowa moda? Jakie fakty stoją za rynkiem, a jakie zagrożenia mogą stanąć na drodze rozwoju tej technologii

4. Czy uran to wciąż okazja? Aktualności z rynku

Rynek uranu rozgrzewa w ostatnich miesiącach ze względu nie tylko na dynamikę wzrostów, ale także dzięki coraz głośniejszym zastosowaniu technologii modułowych elektrowni jądrowych także i w Polsce. Czy najbliższe lata pozwolą na zarabianiu na tym rynku, czy jednak jest to tylko chwilowa moda? Jakie fakty stoją za rynkiem, a jakie zagrożenia mogą stanąć na drodze rozwoju tej technologii

5. Co może zniszczyć Rosję i jak na tym zarobić?

Eksport Rosji stale rośnie, a co za tym idzie, kraj ten ma środki do dalszej ekspansji. Chiny zwiększają import rosyjskiej ropy względem nawet irańskiej. Co może odwrócić tę sytuację? Być może to właśnie największa transformacja energetyczna XXI wieku.

6. Spółki uranowe wciąż okazją? Emisja Cameco, budowa reaktorów w Polsce.

Ostatnie miesiące są ciężkie dla rynku akcji, ale dla rynku energii wręcz rewelacyjne. Wzrosły ceny gazu, węgla, ropy, ale uran wciąż notowany jest w okolicach 50 USD. Czy należy spodziewać się wzrostu jego cen i realizacji scenariusza tzw. short squeeze? Wraz z Michałem Wosikiem przeanalizujemy najważniejsze wydarzenia ostatnich miesięcy wskazując na dalsze możliwe scenariusze dla spółek uranowych.

Squaber

Squaber.com jest marką należącą do Investio sp. z o.o. Aplikacja istnieje na rynku od 2014 roku.

Naszym celem jest wsparcie inwestorów w skutecznym inwestowanie na giełdach świata.

Kontakt

Jeżeli masz do nas jakieś pytania lub sugestie napisz do nas wiadomość w odpowiedzi na dowolnego maila wysłanego do Ciebie z serwisu.

Możesz również skontaktować się telefonicznie lub mailowo korzystając z tej strony.