Doświadczenie na bazie ponad 4,5 tys. transakcji zawartych na GPW

Praktyczne warsztaty

w poszukiwaniu fundamentalnych okazji

Czyli jak znajdować zwycięskie firmy!

 

Zapraszam!

Michał Palaczyk

lat badań, analizy i handlu na giełdzie

autorskich strategii wykorzystywanych na rynku

Michał Palaczyk jest profesjonalnym inwestorem giełdowym już z 15 letnim doświadczeniem, specjalizującym się w handlu na kontraktach terminowych, na akcjach oraz na towarach i surowcach. W Squaber.com odpowiada za analizę spółek oraz poszukiwanie okazji inwestycyjnych na akcjach, natomiast w Investio.pl dzieli się swoją wiedzą w zakresie inwestycji na rynku towarowym.

Typowe podejście do inwestowania promowane w mediach jest banalnie proste: sprawdź wykres, oceń sytuację techniczną, sprawdź, czy firma jest tania fundamentalnie, kup albo szukaj dalej. Ten banalny algorytm dotyczący zakupów jest powielany przez większość inwestorów. Niestety nie przynosi on oczekiwanych skutków.

Zazwyczaj problematyczna jest nie tylko ocena sytuacji technicznej, a przede wszystkim proste skwitowanie, czy spółka jest tania fundamentalnie. Ten fragment wspomnianego wcześniej algorytmu opiera się przede wszystkim na sprawdzeniu wskaźniku C/Z i czasami C/WK. Niestety nie jest to nawet czubek góry lodowej, a wskaźniki te mogą skutecznie zaburzać obraz fundamentalny spółki

Ulubione przez inwestorów dywidendy też nie pojawiają się nagle – “znikąd”, wszystko widać wcześniej w analizie fundamentalnej.

Warsztaty pomogą Ci znajdować okazje tam, gdzie warto być na dłużej

„Od 10 lat, na głównym parkiecie GPW jest około 430 firm, na których można zawrzeć transakcje. Spośród nich, około 50 spółek ma zbyt mały Free Float lub inne problemy, które wykluczają je z kręgu interesujących firm. Pozostaje zatem około 380 przedsiębiorstw do wyboru. Od lat moją giełdową miłością jest analizowanie około 200 najmniejszych firm z tej grupy. To tam odkrywam ukryty inwestycyjny potencjał. Jednocześnie, na takich spółkach podejście inne niż fundamentalne jest skazane na porażkę.

TIM – firmą zainteresowałem się po przeczytaniu rocznego raportu finansowego za 2018 rok. Uznałem, że modernizacja grupy i nowo obrana strategia daje ponadprzeciętne możliwości rozwoju w kolejnych latach. Wszystkie parametry przychodowe i gotówkowe wskazywały, że jest tanio. Tak właśnie zaczęła się moja ponad 3 letnia wciąż trwająca przygoda ze spółką Tim S.A.

PGS Software – to pewnie najbardziej niedostrzeżona polska spółka informatyczna. Po bliższym zaznajomieniu się z grupą oraz zbadaniu sytuacji finansowej wszystkie parametry rentowności krzyczały do mnie kupuj!

OEX – spółka była jedną z najbardziej nudnych firm na GPW. Pewnie nie dostrzegłbym jej, gdyby nie emisja akcji. Dokapitalizowanie zwiększyło płynność, ostatecznie dodało wigoru akwizycjom i parametrom płynności.”

Michał Palaczyk

Analiza techniczna to nie wszystko!
Dlaczego warto wziąć udział w warsztatach:

  • Nauczysz się identyfikować zbliżającą się hossę na spółce wynikającą ze zmiany w biznesie
    Analiza parametrów finansowych przedsiębiorstwa daje nam wiarygodne dane do wejścia w świat jej biznesu. Sprawdzenie jak wyglądają parametry ekonomiczne generujące w przyszłości ponadprzeciętne zyski pozwoli Ci na zawarcie odpowiedniej pozycji i spokojne czekanie. 
  • Poznasz wskaźnik fundamentalny, o którym mało kto wie, a Michał regularnie z niego korzysta
    Popularne wskaźniki, w tym  C/Z, to w dzisiejszym świecie za mało. Bywa pomocne,  jednak jeszcze częściej może wprowadzać w błąd.
    Dotkliwie przekonali się o tym wojownicy obecnej hossy, kupujący Mercator, Cognor czy Asbis przy C/Z równym 2…
  • W praktyczny sposób, na 12 przypadkach, poznasz zasady jakimi warto się kierować
    Nic nie jest tak pouczające jak realne przykłady z rynku, które pokazują, jakie decyzje podejmować w przyszłości w takich sytuacjach.
  • Dowiesz się na jakie parametry patrzą duzi inwestorzy i nauczysz się analizować spółki od strony fundamentalnej
    Inwestorzy z większym kapitałem nie maja takiej swobody w zmienianiu akcji w portfelu jak inwestor indywidualny, w związku z czym, ich decyzje zwykle nastawione są na dłuższy termin i uwzględniaja analizę fundamentalną.
  • Bezterminowy dostęp do nagrań
    W Squaberze otrzymujesz bezterminowy dostęp do nagrań z tych warsztatów na nasze platformie edukacyjnej.

Spotkanie #1 – 19.01.2022 r., godz. 20:00

Identyfikacja prowzrostowych branż

  • Bądź jak smart money! Spójrz ich oczami
  • Dlaczego liczby to nie wszystko? Jak patrzeć na spółki inaczej?
  • Jak zrobić czarną listę spółek, o których lepiej zapomnieć?
  • Czy zysk operacyjny jest najważniejszy?
  • Z czego wynika zysk spółki i dlaczego nie jest trywialne jego określanie?
  • Spółki wolne od długu – żyła złota czy powolne wzrosty?
  • Schematy analizy finansowej dla różnych branż?

Spotkanie #2 – 26.01.2022 r., godz. 20:00

Jak na podstawie 5 parametrów znaleźć spółkę z potencjałem

  • Jak wyceniają firmy najwięksi np. Haitong Bank S.A?
  • Dobór akcji metodą JWW
  • Złota reguła bilansowa – czy chroni przed bankructwem?
  • Czym zastąpić ROE, ulubiony wskaźnik Buffeta, aby był „na czasie”?
  • Jak ocenić realność i wielkość zysków spółki?
  • Jaki jest najważniejszy wskaźnik fundamentalny?
  • Poznaj nikomu nieznany, ale fantastyczny wskaźnik!

Dodatkowe nagranie Q&A

Po warsztatach często pojawiają się pytania związane z przedstawianym materiałem. Potrzeba chwili czasu na przetworzenie informacji. 

Dlatego też, po drugim spotkaniu, zostanie rozesłana do uczestników ankieta, która zwierać będzie miejsce do skonkretyzowania swojego pytania. Otwarta będzie przez tydzień.

Nagranie zostanie udostępnione uczestnikom w formie do odtworzenia wraz z pozostałymi nagraniami z warsztatów. Forma nagrania pozwoli na bardziej skondensowaną forme przekazu.

Skrypt z rzeczami, które musisz zapamiętać

Uczestnictwo na żywo i przesłuchanie nawet kilkukrotne nagrań zawsze niesie ryzyko, że coś istotnego umknie uwadze. 

Aby uniknąć takiej sytuacji, Michał przygotował specjalny skrypt w formacie PDF, który zawiera skondensowane informacje. Najważniejsze rzeczy na kilku stronach!

Masz pytanie?

Zadzwoń: +48 695 746 408 lub napisz: opiekun@squaber.com

Nasze obietnice niezmiennie spełniane od 2014 roku

N

Otrzymasz wiedzę praktyczną o najwyższej jakości

Jesteśmy przede wszystkim inwestorami. Edukacja jest naszą pasją, która uzupełnia codzienność na giełdzie. Przekazujemy tylko to co sami robimy!

N

Masz gwarancję satysfakcji

Jeżeli warsztaty nie spełnią Twoich oczekiwań, masz 30 dni od płatności na decyzję o ewentualnym zwrocie. Do tej pory spośród ponad 1000 uczestników warsztatów na przestrzeni ostatnich 2 lat, z gwarancji skorzystalo dokładnie 9 osób.

N

Nie zostajesz sam po warsztatach

Każdy uczestnik warsztatów ma kontakt z prowadzącym przez e-mail lub formularz pod nagraniami i może zadawać pytania merytoryczne kiedy ma taką potrzebę.

%

Uczestników szkoleń jest zadowolona

Pamiętaj o tym, że na każdy nasz produkt dajemy gwarancję satysfakcji 30 dni.

Nie inaczej jest w tym wypadku. Jeżeli po szkoleniach uznasz, że nie jesteś zadowolony to wystarczy, że dasz nam o tym znać do 30 dni od zakupu i zwrócimy Ci pieniądze.

Squaber

Squaber.com jest marką należącą do Investio sp. z o.o. Aplikacja istnieje na rynku od 2014 roku.

Naszym celem jest wsparcie inwestorów w skutecznym inwestowanie na giełdach świata.

Kontakt

Jeżeli masz do nas jakieś pytania lub sugestie napisz do nas wiadomość w odpowiedzi na dowolnego maila wysłanego do Ciebie z serwisu.

Możesz również skontaktować się telefonicznie lub mailowo korzystając z tej strony.