Zaznacz stronę

Jaki sektor ma teraz szansę na wzrosty o ponad 100%?

Weź udział w fascynującej dyskusji między dwoma profesjonalnymi inwestorami – Michałem oraz Marcinem, którzy debatują na temat przyszłości rynkowej wskazując okazje i odpowiadając na pytania:

  1. W którym momencie cyklu surowcowego jesteśmy?
  2. Co dalej z dolarem i jak wpłynie na inne rynki?
  3. Czy OZE uratuje świat?
  4. Jaka branża ma szansę na wzrost o ponad 100%?

Chcesz więcej wskazówek inwestycyjnych?

Zarejestruj się w Squaber.com już dziś i otrzymuj je codziennie!

Mówi się, że w życiu pewne są dwie rzeczy: śmierć i podatki. Czasem dodaje się jeszcze jeden „pewny” element naszego życia – zmianę.

No i właśnie, to ta zmiana powinna przykuć naszą uwagę, ponieważ ona jest pewna w sektorze energetycznym. Co rusz słyszymy o planach, działaniach i pieniądzach jakie płyną na transformację energetyczną.

Dla Europy i świata jest ona ważna teraz jak nigdy wcześniej. Optymalizowaliśmy zużycie energii przez ostatnie dekady, ale teraz czas zmierzyć się z prawdziwym problemem – rosnącym popytem przemysłowym na energię elektryczną ze względu na odchodzenie od węgla, ropy i docelowo gazu.

  • Jak zachować stabilność w systemie energetycznym?
  • Jak posiadać energię wtedy, kiedy ona jest potrzebna?
  • Jak nie zanieczyszczać środowiska wytwarzając energię?
  • Jak być neutralnym dla klimatu w ramach produkcji?

Te pytania, to klucz do zarobienia pieniędzy w kolejnej dekadzie. Nie mówimy tu tylko o samej produkcji energii. Każda firma musi dostosować się do nowego środowiska w jakim prosperuje. Już teraz finansowanie projektów tzw. zielonych ma preferencyjne warunki.

Dlatego zwracamy uwagę na firmy, które w swoich strategiach i planach określają sposoby na zmniejszenie emisji CO2, pozyskanie energii z czystych źródeł oraz ograniczenie negatywnego wpływu na środowisko. Przykładem takiej działalności jest np. wdrożenie przez Inpost EKO floty, czyli samochodów elektrycznych – pomijając już sam fakt, że wykorzystywanie paczkomatów zamiast dostawy do domu jest formą bardziej efektywną kosztowo i tym samym o mniejszym zużyciu paliwa, czyli emisji CO2.

Inną formą dążenia do redukcji emisji w długim terminie jest porozumienie między Ciechem a Synthos Green Energy, w którym Ciech ma pozyskiwać energię elektryczną z tzw. SMRów, czyli Modułowych Reaktorów Jądrowych. Ciech w swojej strategii ESG zakłada ona odejście od stosowania węgla w 2033 roku, a także osiągnięcie neutralności klimatycznej w 2040 roku.

Jakie to ma znaczenie dla nas, inwestorów?

OGROMNE! Aktualnie prowadzona polityka Unii Europejskiej zwiększa koszty działalności przedsiębiorstw emitujących CO2. Docelowo, firmy, które się nie dostosują, stracą rynek zbytu! Dlatego tak ważne jest, aby nie przegapić transformacji energetycznej.

Jaka branża ma szansę na wzrost o ponad 100%?

Według mojego rozmówcy z ostatniego webinara, Michała, branża związana z wydobyciem uranu wciąż nie wykorzystała potencjału, jaki w niej drzemie. Aktualnie cena uranu spada, jednak długoterminowe fundamenty pozostają stabilne i pro rostowe!

 

DOŁĄCZ DO NASZEJ AKCJI – #AKCJENAINFLACJE 

Jakie spółki na GPW mogą skorzystać na inflacji?

Inflacja ma różne źródła oraz w różnym stopniu może wpływać na wyniki spółek z różnych branż. Naszym celem jest identyfikacja, które branże powinny sobie najlepiej poradzić w danych warunach, a następnie uważna selekcja spółek z danej braży. Ten temat szczególnie mocno poruszyliśmy na pierwszym spotkaniu online w ramach #AkcjiNaInflacje.

Czy warto inwestować w spółki z USA notowane w dolarze?
Wysoka inflacja osłabia polską walutę. Podwyżki stóp % tylko w umiarkowanym stopniu powstrzymują ten trend. Dalatego warto rozważyć inwestycje za granicami Polski w instrumenty wyceniane w dolarze. W XXI wieku można to zrobić sprawnie łatwo i przyjemnie. Dzięki temu bezpośrednio ograniczymy ryzko wynikajace z dalszego osłabiania się złotego.
Jakie fundusze ETF wziąć pod uwagę?
Pasywne inwestowanie z wykorzystaniem funduszy ETF jest bardzo kuszącą alternatywą. ETF są tanie, płynne, można wygodnie je kupić i stanowią obecnie najprostszy sposób na dywersyfikację portfela – kupując ETF de facto kupujesz zdefiniowany portfel akcji. Chcemy przybliżyć Ci te instrumenty w jaknajprostszej formie. Dodatkowo pokażemy Ci, które ETFy powinny mieć lepsze wyniki w czasach inflacji i wyjaśnimi dlaczego.
Z jakich rachunków maklerskich korzystać?
Globalne inwestowanie wymga dobrego pośrednika. Przedstawimy Ci różne opcje, biorać pod uwagę koszty, platformę transakcyjną dostępne instrumenty oraz Twoją wygodę. Pokażemy Ci, z jakich rozwiązań korzysta nasz zespół i wyjasnimy dlaczego to robimy.
Czy warto zainteresować się spółkami OZE?

Tania i czysta energia to ju nie tylko pieśń przyszłości, ale realne projekty, które realizowane są szeroko również nad Wisłą. Profil działalności spółek branży OZE powoduje, że mogą być one interesującymi walorami z punktu widzenia generowanych zwrotów w dobie podwyższonej inflacji. Czy jednak czas już na nie? Tym zajmiemy się już w maju!

 

Squaber pomaga w inwestowaniu na giełdzie od 2014 roku. W tym okresie nigdy nie mieliśmy takiej sytuacji jak obecnie. Szalejąca inflacja, rosnące stopy procentowe, silnie osłabiający się złoty i wojna tuż przy naszej granicy. Tak trudne czasy, w których nic nie robienie de facto oznacza ustratę wcześniej zarobionych pieniędzy, wymagają specyficznych decyzji.

Dlatego w kwietniu postanowiliśmy poruszyć temat inwestowania w czasach inflacji. W tym czasie poruszyliśmy kilka bardzo istotnych kwestii takich, jak dobór spółek z odpowiednich branż, kwestie inwestowania w walucie obcej, kwestie dywidend oraz przede wszystkim timing, czyli to kiedy kupić, a kiedy sprzedać dany instrument i dlaczego. W maju nie zwalniamy tempa i sprawdzimy, czy szukając sposobu na inflację, warto sięgnąć po branżę OZE.

Serdecznie zapraszam.

Marcin Tuszkiewicz

CEO, Squaber.com

Od razu po dołączeniu otrzymasz

2 specjalne ebooki o inwestycjach

Pierwszy z nich jest dedykowany tematowi inflacji na giełdzie. Zawiera on praktyczne wskazówki dotyczące inwestowania, którego głównym celem jest długoterminowe pomnażanie majątku przy niskim ryzyku.

Drugi ebook to skarbnica wiedzy na temat inwestycji na giełdzie. Zawiera on szerokie wprowadzenie, jak i kilka przykładowych strategii do wykorzystania. Znajdziesz tutaj zarówo bardzo agresywne strategie inwestycyjne, jak też informacje o pasywnym inwestowaniu.

Kliknij, by otworzyć fragment darmowego ebooka pt. "Zabezpiecz swoje oszczędności"

Konstruując własny portfel dywidendowy najlepiej wybierać spółki, które cechuje:

  • długa historia wypłacanych dywidend;
  • ciągłość dywidend;
  • systematyczny wzrost przychodów;
  • wzrost zysku netto;
  • wzrost nominalnej wartości dywidend;
  • (wariant idealny) dodatnie przepływy pieniężne z działalności operacyjnej, które przewyższają sumę ujemnych przepływów z działalności inwestycyjnej i finansowej.

Inwestowanie dywidendowe powinno być zorientowane na długi horyzont czasowy. Rosnąca w czasie nominalna wartość dywidendy jest zdecydowanie ważniejsza niż stopa dywidendy względem kursu.

Tak zwane spółki typu value to walory, które charakteryzuje ugruntowana pozycja na rynku i stabilna wartość przychodów oraz zysku netto na przestrzeni lat, mają zdecydowaną przewagę w inwestowaniu długoterminowym nad spółkami szybko rosnącymi (ang. growth). Dobierając spółki do portfela długoterminowego musimy stawiać na systematykę i stabilność wyników finansowych. Amerykańscy dywidendowi arystokraci tacy jak McDonald’s Corporation, czy Walmart Inc. to przykłady spółek typu value. Statystycznie spółki o ugruntowanej pozycji na rynku wypłacające dywidendę zdecydowanie lepiej radzą sobie w okresach giełdowej bessy, a także niskich stóp procentowych. Spółki o dużej dynamice wzrostu, które cechuje niestabilność i duża dynamika osiąganych wyników finansowych zyskują przewagę na spółkami typu value w portfelach agresywnych, o krótszym horyzoncie pojedynczych inwestycji.

Posiadając więcej czasu na inwestowanie, zachęcamy do zapoznania się z dostępną w aplikacji Squaber.com autorską strategią Szczytów i Den, której pełen opis otrzymałeś za darmo po rejestracji, a także automatyczną strategią Trendową Grupy Żółwi, która również świetnie sprawdza się w długim horyzoncie inwestycyjnym.

Nagrania z 2 specjalnych spotkań online

Po rejestracji dostaniesz od nas dostęp do nagrań z 2 spotkań online.

W trakcie pierwszego spotkania z 6 kwietnia 2022 r. skupiliśmy się na poszukiwaniu Akcji na Inflację – walorów, które powinny radzić sobie dobrze w czsach podwyższonej dynamiki cen. Wskazaliśmy wybrane sektory i omówiliśmy historyczne zależności. Nagranie ze spotkania czeka na Ciebie tutaj,

Drugie spotkanie pt. „Dywidenda vs swing trading” to przedstawienie case study. Kupić i trzymać czy handlować bardziej dynamicznie w oparciu o metodykę Szczytów i Den? Jakie wyniki można uzyskać w obu przypadkach? Nagranie ze spotkania czeka na Ciebie tutaj.

Zaproszenie na 2 analityczne spotkania w maju

W maju czeka nas więcej słońca – czy opromieni ono również branżę OZE? Jako zarejestrowany użytkownik otrzymasz od nas zaproszenia na dwa spotkania:

Na spotkaniu 11 maja sprawdziliśmy, czy zastosowanie ma powiedzienie, by pozbywać się akcji w maju i ze spokojem czekać na koniec wakacji. Czy w 2022 roku też tak będzie? Poznaj 5 spółek, które powinny radzić sobie dobrze, pomimo starego porzekadła – nagranie czeka tutaj.

25 maja natomiast porozmawiamy o OZE. Odnawialne źródła energii stale rozgrzewają nadzieje na tanią i czystą energię. Problem jednak w tym, że większość firm ma problem ze wzrostami. Czy czas szukać odwrócenia?Które spółki powinny radzić sobie lepiej niż cały sektor?

Dostęp do aplikacji Squaber

A w niej:

  • notowania giełdowe,
  • bespośredni kontakt z profesjonalistami na czacie,
  • komentarze rynkowe w formie wideo,
  • informacje ze spółek,
  • listy ciekawych instrumentów którymi interesują się inni inwestorzy,
  • dostęp do aplikacji na iOS i Android
  • i wiele więcej.

    Czy inwestowanie długoterminowe ma sens?

    Minimum nakładu pracy, maksimum efektu

    Modelowy portfel o początkowej wartości 10 tys. zł zbudowany z 5 dobrze znanych spółek: Ambra SA (AMB), Asseco Poland SA (ACP), Grupa Kęty SA (KTY), PZU SA (PZU), PKN Orlen SA (PKN), których akcje zostały zakupione 30 marca 2012 roku udoskonalony o reinwestycję wypłacanych dywidend przyniósł prawie 275% całkowitej stopy zwrotu, a jego wartość wynosi obecnie 33 tys. zł.

    Squaber w liczbach

    Działamy nieprzerwanie od 2014 roku

    Zarejestrowanych inwestorów

    %

    zadowolonych klientów (reszcie zwróciliśmy pieniądze)

    Squaber

    Squaber.com jest marką należącą do Investio sp. z o.o. Aplikacja istnieje na rynku od 2014 roku.

    Naszym celem jest wsparcie inwestorów w skutecznym inwestowanie na giełdach świata.

    Kontakt

    Jeżeli masz do nas jakieś pytania lub sugestie napisz do nas wiadomość w odpowiedzi na dowolnego maila wysłanego do Ciebie z serwisu.

    Możesz również skontaktować się telefonicznie lub mailowo korzystając z tej strony.