Pełna instrukcja obsługi aplikacji Squaber
Squaber to aplikacja dzięki której możesz efektywniej inwestować na giełdzie papierów wartościowych. Dostarczamy alerty, w tym sygnały transakcyjne, o spółkach z rynku głównego GPW oraz New Connect. Dostępny jest również rynek amerykański. Nie zajmujemy się kontraktami terminowymi, forexem czy bitcoinem – interesuje nas kasowy rynek giełdowy w Polsce i USA. W tym jesteśmy najlepsi.
Dodatkowo zapewniamy edukację na różnym poziomie zaawansowania oraz obsługę analityczną. W skład naszego zespołu wchodzą osoby z licencjami maklera papierów wartościowych, doradcy inwestycyjnego, czy posiadających tytuł CFA. Jednym słowem, praktycy rynkowi, z którymi będziesz miał kontakt czy to telefoniczny czy na czacie czy za pomocą maila. W tym miejscu prezentujemy wszystkie szczegóły dotyczące funkcjonowania aplikacji.
Instrukcja w formie wideo
Wideo #1 – Pierwsze kroki po rejestracji
Wideo #2 – Analizy, sygnały, alerty, edukacja – gdzie to wszystko znaleźć?
Wideo #3 – Co znajdziesz na stronie każdej spółki?
Wideo #4 – Jak korzystać z automatycznej analizy finansowej?
Wideo #5 – Zarządzaj notyfikacjami i innymi ustawieniami konta
Wideo #6 – Profesjonalne wykresy – wykorzystaj w pełni ich możliwości
Wideo #7 – Strategia Szczyty i Dna – wykorzystanie w praktyce
Wideo #8 – Jak korzystać z alertów ze Stref Popytu i Podaży
Wideo #9 – Jak korzystać z alertów ze Strategii Trendowej Grupy Żółwi
Wideo #10 – Ustawienia powiadomień w Squaberze
Wideo #11 – Podział materiałów edukacyjnych w Squaberze
Wideo #12 – Wykorzystanie tabeli analitycznej w Squaberze
Wideo #13 – Jak korzystać z szablonów, kopii i gotowych analiz w Squaberze?
Wideo #14 – Jak korzystać z nowego wskaźnika Market Profile (Profil Wolumenu)?
Wideo #15 – Jak dopasować wykres w Squaberze pod siebie? Tricki, zaawansowane funkcje i polecane wskaźniki!
Podstawowe informacje
Dla kogo jest Squaber?
Jeżeli dopiero zaczynasz przygodę z inwestowaniem dostarczymy Ci odpowiednie materiały, które przyspieszą Twój proces nauki i zapewnimy kontakt z ekspertami, którzy wyjaśnią Twoje wątpliwości.
Jeżeli masz już doświadczenie zaproponujemy Ci rozwiązania, które możesz wykorzystać w celu maksymalizacji efektywności swoich inwestycji.
W każdym wypadku Squaber pozwoli Ci zaoszczędzić czas i pieniądze jakie przeznaczasz na inwestycje. Pamiętaj, że mamy nastawienie proklienckie – jeśli coś Ci się nie spodoba możesz poprosić o usunięcie konta czy zwrot kosztów abonamentu. Każdą taki przypadek przeprowadzamy bezboleśnie.
Jak skontaktować się z zespołem?
Przeprowadzimy Cię przez obsługę aplikacji, pytania dotyczące naszych funkcjonalności, skierujemy do materiałów zewnętrznych jeśli będzie taka potrzeba, pokażemy Ci jakie rachunki maklerskie wybrać i dlaczego, odpowiemy na pytania dotyczące inwestycji, strategii inwestycyjnej czy spółek.
Podstawowa nawigacja po serwisie
Squaber składa się z 3 widoków:
W górnym menu możesz swobodnie nawigować między podstawowymi widokami całej aplikacji. Podstawowy to widok spółki. Dodatkowo mamy jeszcze widok Portfeli (szerzej opisany tutaj) oraz Strefę edukacyjną i analityczną (do których można zaliczyć webinaria oraz edykację, szerzej opisane tutaj).
Inne miejsca dostępne z poziomu belki nawigacyjnej to:
- Instrukcja obsługi – czyli link do strony na której właśnie się znajdujesz
- Listę wskaźników – zawierających wykaz dostępnych na wykresach wskaźników, wraz ich opisem i odnośnikiem do dalszej lektury
- Ustawienia, gdzie można zarządzać swoimi danymi osobowymi, rynkami i płatnościami
- Stara wersja, skąd możesz powrócić do starego interfejsu Squabera
- Informacja o ciekawych spółkach – aktywnych alertach dostępny w aplikacji (szerzej omówione w tym miejscu)
Legenda
Funkcjonalności dostępne dla wszystkich
Funkcjonalności dostępne po rejestracji
Funkcjonalności dostępne w Strefie Premium
Funkcjonalności inwestycyjne
Squaber obok dostarczania informacji o spółkach opisywanych wyżej oraz edukacji dostarcza również alerty i informacje transakcyjne, czyli takie które możesz przełożyć na konkretne działania na rynku. Aby lepiej je zrozumieć omówimy je oddzielnie i zaprezentujemy czym się różnią między sobą.
Bardzo ważne jest aby zapamiętać, że część alertów otrzymasz zawsze, a część dopiero wtedy kiedy włączysz alert na danej spółce posługując się ikoną dzwonka pokazaną tutaj.
Ciekawe spółki - zasady działania
Te alerty wysyłamy do wszystkich Użytkowników Premium za pomocą maila, sygnału na telefon w aplikacji mobilnej oraz w samej aplikacji w wersji w przeglądarce (w zależności od Twoich preferencji którymi możesz zarządzać z poziomu ustawień). Aby otrzymać alert Ciekawej Spółki, nie musisz jej alertować, informacje te wysyłamy zawsze do wszystkich użytkowników premium. Są to sygnały transakcyjne zawierające wszystkie informacje potrzebne do dokonania transakcji. Są one następnie publikowane w sekcji Ciekawe Spółki, a ich statystyki w formie różnych portfeli są publikowane w różnych odstępach czasu na naszym blogu. Sygnały te mają charakter timingowy, oznacza to, że istotny jest moment ich wygenerowania. Zalecamy korzystanie z nich kiedy są „świeże”, tj. maksymalnie do kilku sesji od ich wygenerowania pod warunkiem, że kurs nie oddalił się o więcej niż 1% od ceny wygenerowania.
Każdy z takich sygnałów zawiera następujące parametry:
- Data wygenerowania, czyli dzień w którym informacja o ciekawej spółce została wysłana do Użytkowników.
- Cena w dniu wydania, czyli cena zamknięcia notowań z dnia wygenerowania sygnału.
- Negacja Scenariusza, czyli cena, której naruszenie spowoduje anulowanie sygnału w przypadku realizacji negatywnego scenariusza.
- Cena Docelowa, czyli cena do której powinny dojść notowania w przypadku pozytywnego scenariusza.
- Jakość sygnału, czyli miara oceniająca szanse realizacji pozytywnego scenariusza, która bierze pod uwagę zarówno oczekiwaną stopę zwrotu jak i ryzyko.
- Opis sygnału, zawierający zwięzłe uzasadnienie Ciekawej Spółki i powodów dla których warto się w nią zaangażować.
Sygnały Ciekawe Spółki przestają być widoczne w aplikacji w sekcji „Ciekawe Spółki” w określonych momentach:
- W momencie spadku stosunku potencjalnego zysku do ryzyka poniżej 1. Potencjalny zysk to różnica pomiędzy Ceną Docelową a aktualną ceną na rynku. Potencjalne ryzyko to różnica pomiędzy aktualną ceną na rynku a ceną z Negacji Scenariusza.
- W momencie osiągnięcia ceny z Negacji Scenariusza.
- W momencie pojawienia się odwrotnego sygnału tj. sygnału „Uważaj”, gdy obecnie występuje sygnał „Okazja” i odwrotnie.
W związku z tym zdarza się, że na tej liście znajdują się Ciekawe spółki wygenerowane dość dawno temu.
Strefy popytu i podaży - zasada działania
Strefy popytu i podaży to miejsca na wykresie, w których warto rozważyć dokonywanie transakcji na wybranych spółkach. Są one oznaczone szarymi (strefy nieaktywne), zielone (aktywne strefy popytu) i czerwone (aktywne strefy podaży).
Nasz algorytm cały czas analizuje napływające informację o transakcjach dokonywanych na każdej ze spółek i na tej podstawie tworzy na wykresie strefy, w których wystąpiło lub może wystąpić zagęszczenie zleceń. Miejsca takie są ważne i bardzo często występują w nich punkty zwrotne. Możesz to wykorzystać do np. dołączenia się do trendu albo realizacji zysków.
Dokładny sposób działania stref popytu i podaży, ich idea i momenty w których się aktywują zostały omówione na nagraniach wideo. Zachęcamy do zapoznania się z nimi – rozwieją one większość wątpliwości. Oczywiście zachęcamy również do kontaktu, gdyby pojawiły się jakieś pytania.
Uwaga! Aby dana strefa aktywowała się (zmieniła kolor z szarego na czerwony lub zielony) muszą zaistnieć określone warunki dotyczące zachowania się ceny akcji danej spółki w jej obrębie. Zostało to precyzyjnie zaprezentowane na nagraniach. Aby otrzymać informację o momentach aktywacji strefy na danej spółce musisz mieć na niej włączony alert.
Analiza finansowa - zasada działania
Analiza finansowa w Squaberze ma Ci umożliwić szybką i skuteczną interpretację wyników finansowych danej spółki na tle rynku. Dzięki temu unikniesz spółek, które nie zarabiają pieniędzy są bardziej zadłużone od konkurencji, mają słabe wskaźniki wypłacalności, a będziesz inwestował w te, które są stabilniejsze (oczywiście w zależności od tego jaką strategią się posługujesz).
Ostateczna ocena sytuacji finansowej jest zagregowana do jednej liczby z przedziału od 0 do 5. Im większa ocena tym lepiej. W każdym przypadku na tą ocenę składa się kilka obszarów finansowej działalności spółki, które bierzemy pod uwagę. Możesz zejść w poziomie szczegółowości niżej i w tej samej skali sprawdzać jak spółka wypada np. biorąc pod uwagę jej zyskowność, wycenę czy strukturę aktywów.
To w jaki sposób działa ta ocena zostało przez nas dokładnie opisane w tym miejscu oraz wyjaśnione na nagraniach.
Przewodnik po aplikacji
Widok Spółki
Wprowadzenie do widoku spółki
Widok pojedynczej spółki to podstawowa strona z jaką będziesz miał do czynienia w Squaberze. Oczywiście dla każdej spółki zawiera ona inne informacje, jednak są to informacje podzielone na te same sekcje, które zostały tutaj omówione. Jeżeli na danej spółce nie potrafisz znaleźć którejś z nich, oznacza to, że jest ona niedostępna dla tego waloru. Zwróć uwagę, że możesz swobodnie chować i pokazywać niemal każdą z poniższych sekcji za pomocą szarej strzałki – tak jak zaznaczono grafice poniżej.
Wyszukiwarka
Podstawowy wykres
Zaawansowany wykres
Przygotowaliśmy specjalne nagranie wideo obrazujące podstawowe zasady korzystania z wykresów. To najszybsza metoda poznania jego możliwości.
Na wykresie mogą znaleźć się zarówno Twoje własne analizy jak i analizy zapewniane przez nas z wykorzystaniem stref popytu i podaży szerzej opisanych tutaj (to te czerwone, zielone i szare strefy na wykresie) oraz linii trendu.
Uwaga! Na nasze wykresy możesz nanosić ogromną liczbę różnych wskaźników, kształtów czy formacji. Jeśli, któryś z nich jest dla Ciebie nowością możesz nas zapytać o wyjaśnienia. Nie każdy musi korzystać ze wszystkiego. W zasadzie zachęcamy do trzymania porządku na wykresach.
Alertowane walory
- Aktywację strefy popytu lub podaży (to nasz autorski system alertów wskazujący potencjalne punkty zwrotne na wykresie, szerzej opisany tutaj),
- Informacje na temat nowych komunikatów ze spółki
- Informacje na temat nowych publikacji prasowych o spółce
Najświeższe alerty znajdziesz w belce nawigacyjnej na czerwonym polu. Po kliknięciu rozwinie się tam lista ostatnich alertów z Twoich spółek. Kliknięcie w alert na tej liście przeniesie Cię na stronę danej spółki.
Uwaga! Ten typ alertów to nie jedyne alerty jakie wysyłamy. Wszystkie typy alertów zostały omówione w tym miejscu.
Alerty cenowe
W tym miejscu możesz ustawić dowolny alert cenowy dla danej spółki. Jeżeli kurs dojdzie do tej ceny zostaniesz o tym poinformowany i będziesz mógł podjąć odpowiednie działanie. Alert cenowy jest aktywny do momentu jego realizacji lub usunięcia – nie otrzymasz dwa razy tego samego alertu cenowego chyba, że po realizacji pierwszego dodasz kolejny na tym samym poziomie cenowym.
Aby dodać alert cenowy podaj cenę a następnie kliknij w przycisk „Dodaj alert”.
Uwaga! Możesz dodać dowolną liczbę alertów. Możesz również usuwać istniejące i zrealizowane. Alerty cenowe zostają automatycznie zaznaczone żółtą, przerywaną poziomą linią na wykresie. Alerty zrealizowane są zaznaczone na wykresie na szaro wraz z adnotacją, że są już nieaktywne. Usunięcie dowolnego alertu usuwa też adnotacje z wykresu. Dowolny alert można usunąć za pomocą czerwonego kosza, który staje się widoczny po najechaniu kursorem na dany alert w sekcji z powiadomieniami cenowymi.
Komentarze Zespołu Squabera
Nasz zespół przygotowuje kilka razy w tygodniu komentarze na interesujące z różnych względów walory. W analizach omawiana jest sytuacja fundamentalna spółki, jej perspektywy rozwoju, a także sytuacja techniczna na wykresie cen. Możesz oczywiście zgłosić nam chęć zapoznania się z konkretną analizą – postaramy się takową dostarczyć!
Strategia trendowa Grupy Żółwi
Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych Użytkowników, stworzyliśmy pierwszą (na pewno nie ostatnią!) strategię, które generuje alerty kupna oraz zamknięcia transakcji w sposób w pełni zautomatyzowany. Oznacza to, że jest to algorytm, który szuka sygnałów zgodnych z założeniami samoczynnie, dzięki czemu żadna nie umknie ani Tobie, ani nam!
Strategię Trendową Grupy Żółwi oparliśmy o zasady jakimi kierowała się słynna już Grupa traderów powołana w ramach zakładu między Richardem Dennisem oraz Williamem Echardtem. Nasze sygnały bazują na wskaźniku Kanały Donchian. Założenia strategii, jej wyniki oraz sposób w jaki możesz ją wykorzystać zostały omówione w tym artykule.
Analiza finansowa
Na globalną ocenę każdej spółki składa się ocena pojedynczych obszarów w skład których wchodzą poszczególne grupy wskaźników finansowych.
Po kliknięciu w przycisk „Szczegóły” widzimy wartości poszczególnych wskaźników wchodzących w skład danej grupy. Im ciemniejszy zielony kolor tym wskaźnik jest korzystniejszy im ciemniejszy czerwony tym bardziej negatywny.
Analiza finansowa została również szczegółowo opisana w tej instrukcji (wraz z nagraniami) oraz tym miejscu na naszym blogu.
Notatki
Uwaga! W Squaberze możesz notować również bezpośrednio na wykresie korzystając z odpowiednich narzędzi.
Podstawowe informacje
Uwaga! Dane te są dostarczane przez zewnętrzne podmioty. Monitorujemy jakość tych informacji jednak nie jeżeli jakaś informacja budzi Twoje podejrzenia skontaktuj się z nami za pomocą dostępnych kanałów aby wyjaśnić wątpliwości.
Komunikaty
W tej sekcji znajdują się komunikaty jakie napłynęły ze spółki oraz informacje medialne jakie znalazł nasz skaner mediów. Dla każdego wiersza w tej sekcji przypisany jest link, który prowadzi bezpośrednio do treści komunikatu lub artykułu. Żółty przycisk „więcej” u dołu sekcji doładowuje starsze komunikaty.
Rekomendacje
Uwaga! To nie są nasze rekomendacje. Nasze rekomendacja znajdują się w sekcji Ciekawe Spółki oraz na naszym blogu wraz z pełnymi statystykami.
Dywidendy
Uwaga! Pamiętaj, że obecnie na GPW obowiązuje system rozliczeń T+2. Oznacza to, że jeśli dzień dywidendy przypada np. w środę. To akcje danej spółki musisz nabyć najpóźniej w poniedziałek (z uwzględnieniem świąt) aby mieć prawo do dywidendy. Na sesji we wtorek akcje będą już notowane bez prawa do dywidendy. Możliwe jest wystąpienie wtedy luki na wykresie. Jeżeli masz więcej pytań skontaktuj się z nami koniecznie.
Stopy zwrotu
Historia ze spółką
Ciekawe spółki
W tej sekcji znajduje się lista najświeższych ciekawych spółek. Alerty z ciekawymi spółkami to jedna z podstawowych funkcjonalności aplikacji, którą omówiliśmy w osobnej części instrukcji, gdzie wyjaśniliśmy co dokładnie oznaczają, że dana spółka jest ciekawa, jak interpretować parametry sygnału, gdzie znaleźć statystyki itp. przejdź do opisu Ciekawych Spółek.
Osobisty opiekun, czat i telefon
Widok Portfeli
Wprowadzenie - portfele
Uwaga! Te portfele mają charakter demonstracyjny. Prawdziwych transakcji na rynku dokonujesz za pośrednictwem swojego domu maklerskiego. W Squaberze tylko powielasz te ruchy lub tworzysz całkowicie wirtualny portfel np. w celu przetestowania jakiejś strategii.
Jeżeli nie masz jeszcze żadnego portfela na stronie https://squaber.com/pl/portfolios zobaczysz taki widok.
Po utworzeniu pierwszego portfela i wprowadzeniu do niego transakcji widok ten będzie zawierał wykres skumulowanej stopy zwrotu, składniki portfela, statystyki i historię transakcji. Dzięki tym informacjom będziesz w stanie poprawnie ocenić wynik swoich inwestycji.
Tworzenie nowego portfela
W przypadku prowizji chodzi nam o domyślne wartości. Przy każdej transakcji będziesz mógł dodatkowo edytować prowizję ręcznie tak, żeby precyzyjnie odzwierciedlać koszty.
Wybranie opcji IKE/IKZE sprawia, że nie naliczymy automatycznie podatku od dywidend.
Każdy z tych elementów poza kapitałem początkowym możesz później edytować. Jeżeli po utworzeniu portfela pojawi się konieczność dopłaty gotówki, to również możesz to zrobić, co zostało wyjaśnione dalej.
Dodawanie transakcji
Aby zacząć zbierać statystyki swoich inwestycji musisz przeprowadzać transakcje w portfelu. Można to zrobić z poziomu sekcji ze składnikami portfela, klikając w przycisk dodaj transakcje.
Aby dodać transakcję należy wybrać spółkę typ operacji (kupno lub sprzedaż – pamiętaj, że sprzedać możesz tylko takie akcje, które wcześniej kupiłeś), podać datę operacji, cenę, liczbę akcji oraz prowizję (policzy się ona na podstawie danych podanych przy zakładaniu konta, możliwa jest jednak edycja jej wartości w momencie dodawania transakcji). Po uzupełnieniu wszystkich pól należy kliknąć w przycisk „dodaj” po prawej stronie.
Jeżeli dodasz błędną transakcję, to aby ją poprawić musisz usunąć błędną z historii transakcji i dodać nową, poprawną transakcję.
Uwaga! Portfele w Squaberze dotyczą tylko GPW (zarówno rynku głównego jak i New Connect). Aby za pomocą wyszukiwarki znaleźć szukane spółki na tych rynkach muszą być one aktywowane w ustawieniach konta. Transakcje, które dodajesz (zarówno kupno jak i sprzedaż) muszą być transakcjami, które mogły mieć miejsce na rynku. Nie możesz zatem np. kupić 10 000 akcji spółki XYZ w danym dniu po 100 zł, jeśli w tym dniu jej kurs wahał się między 105 a 106 zł. Podobnie wolumen Twojej transakcji musi być rzeczywisty. Pamiętaj, że notowania w Squaberze są opóźnione o 15 minut. System nie pozwoli Ci również na transakcję, na którą nie ma wystarczającej ilości gotówki, jak również na transakcję w dniu w którym nie było sesji. Obserwuj komunikaty jakie się wyświetlają przy dodawaniu transakcji. Jeżeli masz jakieś problemy, napisz do nas koniecznie.
Dodawanie/wypłata gotówki
Wykres skumulowanej stopy zwrotu
Jeżeli w portfelu pojawią się pierwsze transakcje, odblokuje się również opcja wyświetlania wykresu skumulowanej stopy zwrotu. Wykres ten pokazuje efektywność całego Twojego portfela. Skumulowana stopa zwrotu jest u nas ważona czasem. To najdokładniejsza metoda prezentacji wyników, która uwzględnia wpłaty i wypłaty z portfela. Dzięki temu będziesz w stanie precyzyjnie określić jak skuteczna jest Twoja strategia.
Statystki
W sekcji ze statystykami znajdują się najważniejsze z punktu widzenia portfela informacje, które liczymy za Ciebie. Bardzo często takich danych o swoich wynikach nie znajdziesz nawet w domu maklerskim, z którego korzystasz. Oprócz podstawowych danych znajdziesz tutaj również całkowitą stopę zwrotu z portfela i średnioroczną stopę zwrotu z portfela.
Średnioroczna stopa zwrotu pozwala na porównywanie wyników różnych strategii między sobą pod kontem ich rentowności.
Zannualizowane odchylenie standardowe to z kolei miara ryzyka określająca zmienność stopy zwrotu z Twojego portfela. Im ta wartość jest mniejsza, tym Twoje inwestycje są bezpieczniejsze.
Zannualizowany wskaźnik Sharpa to miara efektywności zarządzania portfelem, która bierze pod uwagę zarówno stopę zwrotu, jak i ryzyko. Dzięki temu możesz określić ile % zysku możesz oczekiwać na każdy % ryzyka jaki podejmujesz. Im ta wartość jest większa, tym lepiej. Wskaźnik Sharpe’a to jedna z popularniejszych metod porównywania strategii inwestycyjnych między sobą, która uwzględnia zysk i ryzyko.
Maksymalny drawdown czyli inaczej mówiąc, maksymalne strata względna, to największa procentowa strata portfela między lokalnym maksimum i minimum jaka wystąpiła w całej historii portfela.
Historia transakcji
Split/resplity i inne zaawansowane kwestie
Zdarzenia korporacyjne na akcjach obejmują splity (podziały) akcji oraz resplity (a więc ich scalenia). W pierwszym przypadku 1 akcja przykładowo rozbijana jest na 5, a w drugim – 5 akcji scala się w jedną. Ma to duży wpływ na dywidendę.
Załóżmy, że w 2007 roku kupiliśmy 100 akcji danej spółki. Rok później dały one dywidendę 1 zł na akcję. Otrzymaliśmy zatem 100 zł (bez podatku). W kolejnych latach zarząd spółki zdecydował się na split 1:5, tj. nasze 100 akcji przekształciło się na 500. Z perspektywy stopy zwrotu z nich jest to zdarzenie neutralne. Ma jednak znaczenie dla nas, jako Squabera, ponieważ musimy dokonać odpowiednich korekt notowań (by nie było olbrzymich luk) oraz dywidend.
Kontynuując przykład, jeśli po splicie dywidenda wyniosła 20 groszy na akcję, to jeśli nie skorygowalibyśmy w portfelu liczby akcji, to uzyskalibyśmy tylko 20 zł dywidendy (z 100 akcji), podczas gdy powinno to być w sumie 100 zł z 500 akcji.
Jeśli zatem teraz, po wielu latach i po splicie chcielibyśmy wprowadzić transakcję kupna tych akcji, to ile powinniśmy ich dodać do portfela? 100 czy 500? Musimy dodać do portfela taką liczbę transakcji, jaką uzyskaliśmy po splicie. Ceną transakcji musi być natomiast cena akcji skorygowana o split (można ją pozyskać bezpośrednio z naszych wykresów). Z perspektywy ściśle technicznej, gdybyśmy chcieli rozwiązać to inaczej, algorytm portfeli stałby się bardzo powolny.
Pamiętaj, że w przypadku trudnych do zaadresowania różnic zawsze możesz poeksperymentować i starać się je wyrównać w portfelu poprzez odpowiednie transakcje (np. z cenami bliskimi zeru i brakiem prowizji), czy rozliczenia stricte gotówkowe poprzez wpłatę czy wypłatę. Szczególnie polecamy ten sposób, jeśli różnice nie są duże. W pozostałych przypadkach prosimy o kontakt na czacie – postaramy się zidentyfikować ewentualne błędy.
Widok strefy edukacyjnej i analitycznej
Wprowadzenie do strefy Edukacyjnej i Analitycznej
Cześć materiałów w strefie edukacyjnej jest dodatkowo płatna jeśli nie zdecydowałeś się na odpowiedni pakiet dostępu premium.
Logowanie do strefy edukacyjnej
Jeżeli zalogowałeś się poprawnie, przycisk „zaloguj” zamieni się w Twój login do aplikacji Squaber.
Nawigacja po strefie edukacyjnej
W menu udostępniamy Ci również wyszukiwarkę, dzięki której możesz szybko sprawdzić czy dysponujemy materiałami na interesujący Cię temat.
Nawigacja po spotkaniach analitycznych (webinariach)
Za pomocą osi czasu możesz przeglądać zarówno przeszłe spotkania i ich nagrania jak i przyszłe wydarzenia, na które możesz się zapisać w celu uzyskania linku do pokoju. Nagrania większości spotkań analitycznych są dostępne tylko dla Użytkowników Premium.
Zapisy na spotkania analityczne
Jeżeli zapisałeś się na spotkanie 30 minut przed jego startem otrzymasz od nas maila z przypomnieniem, w którym będzie znajdował się link bezpośrednio do pokoju, w którym odbywa się spotkanie.
Jeżeli nie potrafisz znaleźć maila, link do pokoju jest dostępny również na stronie, na której się zapisałeś na spotkanie. Po zapisie, przycisk „Zapisz się” zamieni się na przycisk „Dołącz”. Jeżeli w niego klikniesz przeniesiesz się bezpośrednio do pokoju, w którym będzie się odbywać dane spotkanie.
Nagrania ze spotkań
Uwaga! Do nawigacji po spotkaniach, które się już odbyły służy oś czasu widoczna pod opisem spotkania. Odnajdź na niej spotkanie, z którego chcesz zobaczyć nagranie i kliknij w jego tytuł. U góry strony pojawi się odpowiednie nagranie.
Szkolenia i Warsztaty
Niektóre z nich są dodatkowo płatne w zależności od tego na jaką ofertę dostępu premium się zdecydowałeś. Zakres dostępu do Szkoleń i Warsztatów wchodzących w skład dostępu premium do Aplikacji jest każdorazowo wskazywany w ofercie na jaką się decydujesz. Możesz również nabywać dostępy do tych materiałów oddzielnie bezpośrednio ze Strefy Edukacyjnej.
Administracja kontem
Rejestracja w serwisie
Jeżeli nie masz jeszcze konta w sewisie squaber.com przejdź na stronę https://squaber.com/pl/register i dokonaj rejestracji. Podaj swój adres e-mail oraz hasło, jakie chcesz ustawić. Za pomocą loginu lub adresu e-mail i hasła będziesz się logował do naszej aplikacji. Domyślny login to początek Twojego adresu e-mail (przed znakiem @), możesz później zmienić go w ustawieniach konta. Pamiętaj, żeby zaznaczyć wymagane zgody na przetwarzanie danych osobowych opisane w regulaminie https://squaber.com/pl/regulations. Wszelkie dane, które u nas podajesz są bezpieczne. NIGDY nie handlujemy danymi naszych Użytkowników. Kontakt do Ciebie wykorzystujemy tylko w sprawach z funkcjonowaniem Squabera. W każdej chwili możesz usunąć swoje konto lub wypisać się z naszej bazy zachowując dostęp do konta.
Jeżeli nie popełniłeś błędu w formularzu rejestracji to po kliknięciu przycisku „Zarejestruj się” Twoje konto zostanie utworzone, a na maila przyślemy informację z prośbą o aktywację konta.
Do rejestracji w naszym serwisie możesz wykorzystać również wybrane konta w serwisach społecznościowych.
Uwaga! Dodaj domenę squaber.com do zaufanych w swojej skrzynce pocztowej. W ten sposób nie przegapisz żadnej wiadomości od nas. To ważne. Squaber to serwis giełdowy, więc albo już inwestujesz na giełdzie albo o tym myślisz. Brak dobrej komunikacji może doprowadzić do utraty albo pieniędzy albo okazji.
Poniżej linki do instrukcji dla najpopularniejszych skrzynek.
Logowanie w serwisie
Jeżeli założyłeś swoje konto w serwisie możesz się w nim zalogować z poziomu tej strony https://squaber.com/pl/login
Aby się zalogować musisz podać swój login lub adres email i hasło, które ustawiłeś podczas rejestracji, a następnie kliknąć przycisk „Zaloguj się”. Jeżeli założyłeś konto za pomocą serwisów społecznościowych, zaloguj się korzystając z odpowiedniego przycisku.
Jeżeli nie pamiętasz hasła, rozpocznij procedurę jego przypomnienia.
Przypomnienie hasła
Aby przypomnieć hasło kliknij na stronie z logowanie m https://squaber.com/pl/login w przycisk „Zapomniałeś hasła?”.
Po kliknięciu pojawi się okienko, w którym należy podać swój login lub adres email, a następnie kliknąć w przycisk „Wyślij”.
Po tej czynności sprawdź proszę swoją skrzynkę, do kliku minut powinieneś otrzymać od nas wiadomość zawierającą specjalny link (sprawdź również foldery ze spamem, ofertami i inne zakładki).
Jeśli w niego klikniesz pojawi się okienko, w którym należy podać nowe hasło, a następnie je powtórzyć i kliknąć w przycisk „Zatwierdź”. Po tej czynności możesz się zalogować za pomocą nowego hasła. Jeżeli masz problemy z przeprowadzeniem tej procedury napisz do nas na czacie.
Usuwanie konta i wypisywanie się z bazy
Aby wypisać się z naszej bazy subskrybentów znajdź dowolną wiadomość e-mail. W stopce tej wiadomości jest link za pomocą, którego możesz się wypisać z naszej bazy. Wypisanie się z bazy nie oznacza usunięcia konta. Jeżeli tylko się wypiszesz, Twoje konto dalej będzie aktywne, Twoje ustawienia zapamiętane, a Ty będziesz mógł się dalej na nie zalogować i z niego korzystać.
Jeżeli chcesz usunąć konto w całości, skontaktuj się z nami w dowolny sposób (najlepiej mailowo lub za pomocą czatu) i niezwłocznie usuniemy Twoje konto.
Ustawienia konta
Ustawienia konta - wprowadzenie
Do rejestracji w naszym serwisie możesz wykorzystać również wybrane konta w serwisach społecznościowych.
Uwaga! Dodaj domenę squaber.com do zaufanych w swojej skrzynce pocztowej. W ten sposób nie przegapisz żadnej wiadomości od nas. To ważne. Squaber to serwis giełdowy, więc albo już inwestujesz na giełdzie albo o tym myślisz. Brak dobrej komunikacji może doprowadzić do utraty albo pieniędzy albo okazji.
Poniżej linki do instrukcji dla najpopularniejszych skrzynek.
Ustawienia osobiste
Ustawienia rynków
Ustawienia powiadomień
Ustawienia płatności
Płatności https://squaber.com/pl/settings/payments. W tym miejscu możesz zarządzać swoimi metodami płatności przeglądać historię transakcji. Jeżeli zdefiniowałeś swoją metodę płatności to możesz ją tutaj usunąć tak, aby nie odnowiła się ona automatycznie po upływie okresu na jaki zdecydowałeś się zakupić dostęp. Jeżeli nie masz dostępu, możesz go zakupić z tego poziomu. Więcej na temat warunków oferty i płatności znajdziesz w tym miejscu.
Oferta i płatności
Squaber w wersji Premium daje dostęp do wszystkich funkcjonalności, które znajdują się w aplikacji. W tej instrukcji zostały one specjalnie oznaczone. Wersja premium obejmuje przede wszystkim dostęp do naszych alertów w tym alertów z ciekawymi spółkami, strefami popytu i podaży, pełną analizą finansową, dostęp do spotkań analitycznych (około 60 na rok) czy indywidualny kontakt z naszymi ekspertami.
Aktualna oferta dostępu do Squabera Premium wraz z pełnym porównaniem funkcjonalności dostępnych w wersji premium znajduje się tutaj – https://l.squaber.com/oferta-dostepu-squabera-premium/
Po wybraniu odpowiedniego wariantu dostępu trafisz na stronę zawierającą podsumowanie zamówienia.
Płatności w naszym serwisie są obsługiwane przez zewnętrznych dostawców, którzy gwarantują, że są one bezpieczne. Nasza firma nie trzyma, żadnych danych dotyczących Twoich kart płatniczych, kredytowych ani rachunków bankowych. Dysponujemy tylko historią transakcji jakie u nas przeprowadzisz. Możesz wybrać dowolnego z nich. Wyboru dokonuje się wybierając odpowiednie logo. Udostępniamy płatności za pośrednictwem PayU oraz Paylane.
Uwaga! Nie ma możliwości, abyś nieświadomie zobowiązał się do jakiejkolwiek wpłaty na naszą rzecz. Jeżeli jakaś usługa jest usługą premium, dostaniesz o tym jasną informację. Zanim ją uruchomisz, będziesz musiał przejść proces płatności. Jeżeli go nie przejdziesz, nie dojdzie do uruchomienia usługi.
Uwaga! Dokonując płatności za pośrednictwem PayLane utworzysz tak zwany automatyczny profil płatności, który spróbuje pobrać płatność ponownie po upływie okresu dostępu. Możesz tym zarządzać (w tym anulować w dowolnej chwili) z poziomu ustawień konta.
Płatność za pośrednictwem PayU
Płatność przez Paylane
Gwarancja satysfakcji albo zwrot pieniędzy
Squaber
Squaber.com jest marką należącą do Investio sp. z o.o. Aplikacja istnieje na rynku od 2014 roku.
Naszym celem jest wsparcie inwestorów w skutecznym inwestowanie na giełdach świata.
Kontakt
Jeżeli masz do nas jakieś pytania lub sugestie napisz do nas wiadomość w odpowiedzi na dowolnego maila wysłanego do Ciebie z serwisu.
Możesz również skontaktować się telefonicznie lub mailowo korzystając z tej strony.