Eksperci Squaber.com przedstawiają aż 20 godzinny cykl edukacyjny pt.

Poradnik Inwestora Giełdowego –

Jak „grać” na giełdzie?

Materiał ten jest przeznaczony dla początkujących i średnio zaawansowanych inwestorów, którzy chcą poznać możliwe najszersze możliwości jakie niesie za sobą inwestowanie pieniędzy na giełdzie papierów wartościowych. Cykl obejmuje zarówno podstawowe zagadnienia dotyczące akcji, analizy finansowej, analizy technicznej, dywersyfikacji jak i te bardziej zaawansowane dotyczące kontraktów terminowych, opcji czy psychologi inwestowania.

Jeżeli szukasz kompleksowej wiedzy na temat możliwości jakie niesie za sobą inwestowanie na giełdzie to ten obszerny materiał jest czymś czego potrzebujesz. Składa się on z 20 lekcji, jednak nie musisz się z nimi zapoznawać po kolei. Praktycznie każda z nich dotyczy oddzielnego zagadnienia. Dzięki temu możesz przybliżyć sobie wiedzę z zakresu, który na danym etapie interesuje Cię najbardziej. Pełna lista znajduje się poniżej.

W skład pakietu wchodzi 20 lekcji

#1 Wprowadzenie do inwestowania na giełdzie

Pierwszy, wprowadzający film z serii Poradnik Inwestora. Obejmuje on bardzo ważne zagadnienia dotyczące celu inwestowania, motywacji i sposobów podejścia do rynku kapitałowego w stosunku do swoich możliwości czasowych i finansowych.

#2 Inwestowanie od strony technicznej

Podczas tego spotkania najwięcej czasu poświęciliśmy wszelkim szczegółom dotyczącym rachunków maklerskich. Wybór odpowiedniego Domu Maklerskiego zadecyduje nie tylko o wszelkich opłatach, ale także wielu udogodnieniach podczas inwestowania. Ważna jest także wygoda i przejrzystość platformy dzięki której inwestujemy, dodatki, takie jak analizy spółek, raporty, rekomendacje czy komentarze giełdowe i wiadomości.

#3 Sposoby analizowania akcji

Jeśli masz już rachunek maklerski i wiesz jak kupować oraz sprzedawać akcje, to w końcu nadchodzi czas abyś nauczył się analizować spółki i wybierać jedynie te, które mają największy potencjał. Sposobów na to jest wiele, choć wiele lat doświadczenia inwestorów pozwoliło podzielić je na dwa główne obszary, czyli analizę techniczną oraz analizę fundamentalną. Poznaj ich podstawowe założenia.

#4 Podstawy analizy technicznej

Analiza techniczna to ogromna dawka często subiektywnej wiedzy – w końcu napisano o niej tysiące książek. Ona także wymaga pewnego wprowadzenia i zrozumienia podstaw. Na tym szkoleniu poznasz metody opracowane dziesiątki lat temu, a działające do dziś.

#5 Analiza techniczna – zaawansowane formacje i techniki

Drugie ze spotkań poświęconych analizie technicznej dotyczyć będzie bardziej zaawansowanych metod i technik. Dowiesz się m.in. jaki wpływ na ceny mają strefy popytu i podaży, jakich formacji cenowych szukać i jakie znaczenie dla cen akcji ma odkryty przez pewnego matematyka ciąg liczb.

#6 Analiza techniczna – wskaźniki

Podczas tego szkolenia poznasz wskaźniki pomagające analizować cenę. Każdy z nich daje określone informacje i może przydać się w handlu. Dowiesz się tutaj nie tylko jakie to informacje, ale i jak z nich korzystać.

#7 Podstawy analizy fundamentalnej

Analiza finansowa to bardzo szeroki temat, który wymaga pewnego wprowadzenia. Podczas tego szkolenia dowiesz się na czym polega i w jaki sposób szybko ocenić kondycję finansową firmy.

#8 Analiza fundamentalna – wskaźniki finansowe

Częścią analizy finansowej jest analiza wskaźnikowa. Polega ona na ocenie działalności i kondycji firmy przez pryzmat jej wskaźników finansowych. W gruncie rzeczy, dobrze przeprowadzona analiza wskaźnikowa jest dla inwestora w pełni wystarczająca.

#9 Analiza fundamentalna – analiza przedsiębiorstwa

To szkolenie będzie praktycznym przeanalizowaniem kondycji wybranych spółek i ich raportów. Poznasz wszystkie kroki analizy finansowej oraz szczególne przypadki, na które warto zwracać uwagę w przypadku poszczególnych branż i firm.

#10 Analiza makroekonomiczna

Analiza makroekonomiczna jest tematem trudnym, jednak zdobywa coraz większą popularność. To szkolenie wyłoży na ławę wszystkie ważne aspekty i elementy analizy makro i pozwoli Ci lepiej zrozumieć otaczającą rzeczywistość.

#11 Dywersyfikacja

Kupno akcji w dobrym momencie to nie wszystko, musisz jeszcze potrafić zbudować odpowiedni portfel inwestycyjny. Czy ma się on składać z dwóch spółek czy z ośmiu? A może inna ilość jest dla Ciebie odpowiednia? O tym dowiesz się podczas tego spotkania.

#12 Strategia inwestycyjna

Gdy wiesz już co wpływa na cenę, musisz sobie odpowiedzieć, które z tych technik będziesz stosował. Będą one jednym z elementów Twojej strategii inwestycyjnej, którą po tym spotkaniu będziesz potrafił stworzyć.

#13 Instrumenty pochodne – wprowadzenie

Inwestowanie na giełdzie to nie tylko akcje – obecnie masz dostęp do ogromnej ilości innych walorów, przede wszystkim instrumentów pochodnych. Stworzone zostało one po to, aby dać inwestorom znacznie większe możliwości.

#14 Inwestowanie w CFD

Kontrakty CFD to rynek jeszcze bardziej zróżnicowany, niż rynek akcji. Podczas tego szkolenia poznasz ich typy oraz sposoby inwestowania w nie – od zabezpieczania portfela akcji po zwiększanie własnego potencjału inwestycyjnego.

#15 Opcje – wprowadzenie

Oprócz kontraktów terminowych do popularnych instrumentów należą opcje. Ich budowa jest nieco bardziej skomplikowana, co odstrasza wielu inwestorów. Wystarczy jednak poświęcić trochę czasu aby zrozumieć ich skuteczność.

#16 Proste i skuteczne strategie AT

Podczas pierwszego dodatkowego webinara omówione zostały opisane wcześniej elementy analizy technicznej oraz sposoby łączenia ich w skuteczne strategie.

#17 Inwestowanie w CFD – zaawansowane szkolenie

Na drugim dodatkowym webinarze skupiliśmy się na zaawansowanych, technicznych aspektach związanych z CFD, takich jak na przykład obliczanie swapów, rolowaniu czy zabezpieczaniu pozycji.

#18 Omówienie stref popytu i podaży

Podczas trzeciego dodatkowego webinara omówiliśmy szczegółowo kwestie związane ze strefami popytu i podaży – od podstaw, po ich wyznaczanie i selekcjonowanie.

#19 Psychologia w inwestowaniu

W czasie 4 dodatkowego webinara dodatkowego Marcin Tuszkiewicz poruszył jeden z najważniejszych, a zarazem najczęściej pomijanych aspektów inwestowania – psychologię.

#20 Porady od ekipy Squaber.com

Podczas ostatniego spotkania w ramach Poradnika Inwestora przedstawione zostały najważniejsze rady, jakie osoby zaangażowane w Squabera uznały za przydatne dla początkujących inwestorów.

Co obejmuje dostęp?

W ramach Poradnika Inwestora Giełdowego otrzymujesz dostęp do nagrań 20 wymienionych wyżej lekcji bezpośrednio na naszej platformie edukacyjnej.

Po rejestracji i zakupie materiały będą dostępne dla Ciebie bezterminowo we wskazanym przez nas miejscu. Dodatkowo z platformą edukacyjną zintegrowane jest konto w aplikacji dla inwestorów squaber.com. Możesz z niego korzystać, ale nie musisz tego robić (to nic nie kosztuje).

Każdy kto zarejestruje się w na naszej platformie edukacyjnej otrzyma od nas e-booka dotyczącego dwóch promowanych przez nas strategii inwestycyjnych. W e-booku znajdują się również zniżki na zakupy w księgarniach internetowych oraz zniżki na prowizje w domach maklerskich.

Zapraszamy do zakupów:

Masz pytania? Zadzwoń pod +48 604 569 267 lub skontaktuj się na czacie w prawym dolnym rogu ekranu.

Pamiętaj o tym, że na każdy nasz produkt dajemy gwarancję satysfakcji.

Nie inaczej jest w tym wypadku. Jeżeli po szkoleniach uznasz, że nie jesteś zadowolony to wystarczy, że dasz nam o tym znać i zwrócimy Ci pieniądze.

Marcin Tuszkiewicz

Marcin Tuszkiewicz

Inwestor, CEO Squaber.com

Michał Palaczyk

Michał Palaczyk

Inwestor, Analityk Squaber.com

Zobacz inne nasze materiały szkoleniowe

Warsztaty Kontrakty terminowe na GPW w Praktyce

594
  • Specjalna cena dla użytkownika PREMIUM Squabera - dołącz do Premium, aby zyskać dodatkowe 50% zniżki
  • +BONUS #1 Kompedium o kosztach i specyfikacji kontraktow terminowych
  • +BONUS #2 Klucz powtarzalnych formacji na WIG20
  • Bezterminowy dostęp do nagrań z wszystkich spotkań
  • Prezentacje do pobrania
  • Gwarancja satysfakcji albo zwrot pieniędzy

Squaber

Squaber.com jest marką należącą do Investio sp. z o.o. Aplikacja istnieje na rynku od 2014 roku.

Naszym celem jest wsparcie inwestorów w skutecznym inwestowanie na giełdach świata.

Kontakt

Jeżeli masz do nas jakieś pytania lub sugestie napisz do nas wiadomość w odpowiedzi na dowolnego maila wysłanego do Ciebie z serwisu.

Możesz również skontaktować się telefonicznie lub mailowo korzystając z tej strony.